Міжнародний конкурс малюнка «И я свирел в свою свирель, и мир хотел в свою хотель», присвячений письменнику-авангардисту Велімиру Хлєбникову
Запорізька організація Національної спілки художників України, Інститут іноземної філології Класичного приватного університету (Запоріжжя), Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо, Японія), Оргкомітет Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі, за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігії Запорізької обласної державної адміністрації оголошують шостий міжнародний конкурс малюнка на честь Велімира Хлєбникова.
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення міжнародного конкурсу малюнка
на честь Велімира Хлєбникова.
В рамках Шостого Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі передбачено проведення серед творчої молоді, школярів та студентів шостого Міжнародного конкурсу малюнка на честь Велімира Хлєбникова.
Мета конкурсу полягає
- в популяризації художньої спадщини видатного футуриста Велімира Хлєбникова серед учнівської та студентської молоді,
- у виявленні та підтримці талановитих дітей і творчо обдарованої молоді;
- у сприянні творчому розвитку і підвищенню професійної майстерності молоді;
- в обміні творчими здобутками, розширенні міжнародних культурних зв’язків, сприянні інтеграції національного мистецтва до світового культурного простору.
Конкурс спрямований на зміцнення дружніх відносин і посилення культурного обміну між українською, японською та європейською молоддю. Конкурс проводиться в ознаменування 131-ї річниці від дня народження Велімира Хлєбникова. Видатний авангардист-експериментатор Хлєбников високо цінував своє українське, козацьке коріння: його предки по материнській лінії були запорозькими козаками. Українській та козацькій тематиці Хлєбников присвятив декілька відомих поетичних та прозаїчних творів: «Смерть Паливоди», «Ніч у Галіції», «Із пісень гайдамаків», «Курган» та інші.
Ініціаторами та засновниками проведення Міжнародного конкурсу малюнка виступають Запорізька організація Національної спілки художників України, Інститут іноземної філології Класичного приватного університету (Запоріжжя), Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо).
Організації, що беруть участь у підготовці та проведенні конкурсу:
- Запорізька організація Національної спілки художників України,
- Національна спілка художників України (Київ),
- Запорізька дитяча художня школа,
- Інститут іноземної філології Класичного приватного університету (Запоріжжя),
- Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо),
- Оргкомітет Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі,
- Будинок-музей Велімира Хлєбникова.
Конкурс проводиться у вересні-жовтні 2016 року на базі Класичного приватного університету (Запоріжжя). До складу журі включені члени Національної спілки художників України, зарубіжних художніх і творчих спілок, видатні хлєбникознавці, серед них - художниця Віра Маєвна Мітурич-Хлєбникова, внучата племінниця поета.
Підготовку та проведення конкурсу здійснює Оргкомітет Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі на базі Класичного приватного університету.
В рамках конкурсу проводяться:
- конкурсний перегляд і оцінювання робіт (у три етапи);
- виставки малюнка в Класичному приватному університеті, в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці, в Університеті Дзьоті (Токіо, Японія), в Будинку-музеї Велімира Хлєбникова (Астрахань).
Період проведення конкурсу:
вересень - жовтень 2016 року (9 листопада - день народження поета, 131-я річниця)
ЕТАПИ проведення конкурсу:
- Підготовка та розповсюдження інформації про конкурс (січень-вересень 2016 р.);
- 1-й етап: конкурсний відбір кращих робіт у школах естетичного виховання, загальноосвітніх і вищих навчальних закладах (10-20 жовтня 2016 р.);
- 2-й етап: конкурсний відбір кращих робіт запорізькими членами журі (26 жовтня 2016 р.);
- 3-й етап: конкурсний відбір кращих робіт міжнародним журі, визначення переможців (кінець жовтня - листопад 2016 р.);
- Нагородження переможців (грудень 2016 р.);
- Публікація фотокопій кращих малюнків на сторінках веб-сайтів організаторів фестивалю, а також у книзі «Разом з Хлєбниковим» (2-й випуск) (2016-2017 рр.).
Міжнародний конкурс є відкритим. До участі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл та початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, творча молодь, студенти вищих навчальних закладів. Конкурс проводиться в п'яти вікових категоріях:
І - 6-8 років;
ІІ - 9-10 років;
ІІІ - 11-13 років;
ІV - 14-16 років;
V - 17-25 років.
Конкурс малюнка проводиться в двох номінаціях: живопис, графіка.
Формат робіт: А-2; А-3; А-4; А-5.
На зворотному боці малюнка обов'язково потрібно чітко вказати ім'я, прізвище, повну кількість років автора, номер художньої школи або назву вузу, номер телефону, назву малюнка; прізвище, ім'я, по-батькові викладача (якщо робота виконана під його керівництвом).
Для участі в конкурсі разом з роботами подається заявка, згідно з Додатком, підписана керівником навчального закладу.
Заявку на участь та конкурсні роботи потрібно передати до 22 жовтня 2016 року за адресою: Кафедра англійської філології та зарубіжної літератури (ауд. 617)
Класичний приватний університет, 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 Б.
Шатовій Ірині Миколаївні
Живописні та графічні роботи потрібно оформити в паспарту. Роботи не рецензуються. Після проведення конкурсу малюнки можуть бути використані для експонування на виставках і публікацій у пресі та Інтернеті без попередньої згоди автора, але з зазначенням його імені. Рішення журі є остаточним і не може бути оскаржене. Витрати на відрядження учасників конкурсу здійснюються за рахунок організацій, які направляють своїх учасників.
Основні критерії оцінювання робіт:
- відповідність тематиці та стилю літературних творів Хлєбникова;
- оригінальність авторського рішення наданих малюнків;
- розкриття образу;
- творчий підхід та акуратність виконання;
- художній рівень виконавської майстерності.
За підсумками проведення конкурсу із загальної кількості робіт будуть відібрані кращі малюнки-переможці. Журі визначає переможців у кожній номінації та віковій категорії. Роботи учасників оцінюються кожним членом міжнародного журі за 25-бальною системою. У підсумковому листі виставляються оцінки журі та середній бал, визначаються переможці, які нагороджуються дипломами:
Диплом за I місце – 23-25 балів;
Диплом за II місце – 21-22 бали;
Диплом за III місце - 19-20 балів.
Кращі роботи будуть відзначені дипломами та опубліковані в каталозі робіт-переможців, а також у книзі «Разом із Хлєбниковим» (2-й випуск). Кращі роботи будуть експонуватися на виставках в Європейському інституті Університету Дзьоті (Токіо) та в Будинку-музеї Велімира Хлєбникова (Астрахань). Викладачі, які підготували переможців конкурсу, відзначаються фестивальними дипломами.
Художній конкурс сприяє підвищенню інтересу молоді до видатних досягнень світової культури і реалізації їх інтелектуально-творчого потенціалу. Разом з тим, творча акція дозволить скласти уявлення про своєрідність сприйняття сучасною молоддю смислової багатогранності і художньої віртуозності поетичних творінь видатного футуриста В. Хлєбникова.
Конкурс покликаний ініціювати творчі пошуки молоді в галузі образотворчого мистецтва: живопису, графіки. Живопис відігравав важливу роль в поетичній свідомості Велімира: він серйозно займався ним і мав намір стати професійним художником. Хлєбников створив ряд портретів своїх сучасників - портрети В.Маяковського, А.Кручоних, П.Мітурича, сестри Віри, батька, В.Дамперової, Н.Ніколаєвої і багатьох інших. Феномен малюнків Хлєбникова є, безперечно, значущим явищем. Графіка Хлєбникова володіє особливою філософією та поетикою. На різних етапах свого творчого шляху Хлєбников створював поетичні структури, аналогічні жанрам образотворчого мистецтва, наприклад, портрету, пейзажу, натюрморту.
Видатний футурист, один із засновників літературного авангарду широко відомий серед сучасних авангардистів і літературознавців Європи, Америки, Азії своїми оригінальними плідними ідеями, експериментами з поетичною мовою і словотворчістю. Геніальному Будетлянину присвячували свої художні роботи такі видатні художники, як Павло Філонов, Микола Кульбін, Петро Мітурич, Володимир Татлін, Юрій Анненков, Володимир Маяковський, Степан Ботієв та інші. Але і сучасним художникам не варто залишатися осторонь, тим більше, що талановита молодь відрізняється своїм неповторним, яскравим, свіжим, натхненним сприйняттям ідей і творінь Хлєбникова, про що свідчать оригінальні малюнки, вірші, поетичні переклади, студентські театральні постановки, створені учасниками п'яти міжнародних фестивалів Хлєбникова в Запоріжжі (наприклад, публікації в 5-6 номері журналу «Всесвіт» за 2012 рік і в № 1-2 за 2013 рік, у книзі «Разом з Хлєбниковим», Запоріжжя, 2011). Участь у конкурсі дає можливість сучасній молоді не тільки вшанувати пам'ять великого будетлянина і продемонструвати власну художню майстерність, а й зануритися в глибини його безсмертної словотворчості і філософської думки.
Наш конкурс цікавий тим, що сучасним молодим художникам пропонується вшанувати пам'ять видатного футуриста в тій художній формі, яка дуже приваблювала його - у формі малюнка.
Результати конкурсу будуть оголошені в грудні 2016 року на творчому вечорі на честь дня народження Велімира Хлєбникова в Класичному приватному університеті, а також - на веб-сайті Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі та Класичного приватного університету, на сторінках Фейсбуку та Вконтакті Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі.
Інформаційні ресурси конкурсу:
веб-сайт Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі (http://khlebnikovfest.in.ua/);
веб-сайт Класичного приватного університету (м.Запоріжжя) (http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/);
сторінка Фейсбуку «Международный фестиваль Хлебникова в Запорожье» (http://www.facebook.com/xlebnikovfest.zp.ua ),
сторінка ВКонтакте «Международный фестиваль Хлебникова в Запорожье» (http://vk.com/xlebnikov_fest),
газета «МИГ» (Запоріжжя) (http://www.mig.com.ua/),
веб-сайт Будинку-музею В. Хлєбникова (Астрахань) (http://www.domvelimira.ru/data/events/2016/10/mezhdunarodniy_konkurs_risunkov/index.php; http://domvelimira.ru/?lang=ru).
ПАРТНЕРИ Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі:
- Департамент культури, туризму, національностей та релігії Запорізької обласної державної адміністрації,
- Класичний приватний університет (м.Запоріжжя) (http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/node/3024 ; http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/node/2518 ;
http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/node/4756 );
- Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо, Японія)
http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/wp-content/uploads/2016/02/2013concour.pdf ;
http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/pdfs/1211_f.pdf ; http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/pdfs/1111-28_f.pdf ; http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/wp-content/uploads/2016/01/16010829_exibit.pdf ;
http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/en/wp-content/uploads/2016/02/2016concour-en.pdf );
- Кафедра славістики Токійського державного університету (Японія)
(http://www.l.u-tokyo.ac.jp/~slav/04event/symposium/u_111109khlebnikov_festival.html);
- Japan International Center for friendship and exchange【JIC】 (Японський центр дружби і міжнародного обміну, Токіо),
- Будинок-музей В. Хлєбникова (Астрахань) (http://www.domvelimira.ru/data/events/2016/10/mezhdunarodniy_konkurs_risunkov/index.php ; http://www.domvelimira.ru/data/events/2016/dekabr/vistavka_zvonkie_poyuni_detskie_risunki/index.php; http://domvelimira.ru/data/events/2016/dekabr/kalendar_velimira/index.php);
- Газета «МИГ» (Запоріжжя) (http://www.mig.com.ua/news/22567.html, http://www.mig.com. ua / fotoreportazhi / item / 376-neterpenie-mecha-stat-myachom).