Міжнародний конкурс малюнка (2017), присвячений письменнику-авангардисту Велімиру Хлєбникову (положення)

Запорізька організація Національної спілки художників України, Інститут іноземної філології Класичного приватного університету (Запоріжжя), Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо, Японія), Оргкомітет Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі, за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігії Запорізької обласної державної адміністрації оголошують сьомий міжнародний конкурс малюнка на честь Велімира Хлєбникова та запрошують творчу молодь, школярів і студентів до участі в конкурсі.

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення міжнародного конкурсу малюнка
на честь Велімира Хлєбникова.

В рамках Сьомого Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі передбачено проведення серед творчої молоді, школярів та студентів сьомого Міжнародного конкурсу малюнка на честь Велімира Хлєбникова.

Мета конкурсу полягає

- в популяризації художньої спадщини видатного футуриста Велімира Хлєбникова серед учнівської та студентської молоді,

- у виявленні та підтримці талановитих дітей і творчо обдарованої молоді;

- у сприянні творчому розвитку і підвищенню професійної майстерності молоді;

- в обміні творчими здобутками, розширенні міжнародних культурних зв’язків, сприянні інтеграції національного мистецтва до світового культурного простору.

Конкурс спрямований на зміцнення дружніх відносин і посилення культурного обміну між українською, японською та європейською молоддю. Конкурс проводиться в ознаменування 132-ї річниці від дня народження Велімира Хлєбникова. Видатний авангардист-експериментатор Хлєбников високо цінував своє українське, козацьке коріння: його предки по материнській лінії були запорозькими козаками. Українській та козацькій тематиці Хлєбников присвятив декілька відомих поетичних та прозаїчних творів: «Смерть Паливоди», «Ніч у Галіції», «Із пісень гайдамаків», «Курган» та інші.

Спеціальна додаткова хлєбниковська тема конкурсу малюнка-2017 - "Тендітні тіні Японії", присвячена року Японії в Україні.

Ініціаторами та засновниками проведення Міжнародного конкурсу малюнка виступають Запорізька організація Національної спілки художників України, Інститут іноземної філології Класичного приватного університету (Запоріжжя), Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо).

Організації, що беруть участь у підготовці та проведенні конкурсу:

- Запорізька організація Національної спілки художників України,

- Національна спілка художників України (Київ),
- Запорізька дитяча художня школа,

- Інститут іноземної філології Класичного приватного університету (Запоріжжя),

- Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо),

- Оргкомітет Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі.

Конкурс проводиться у вересні-жовтні 2017 року на базі Класичного приватного університету (Запоріжжя). До складу журі включені члени Національної спілки художників України, зарубіжних художніх і творчих спілок, видатні хлєбникознавці, серед них - художниця Віра Маєвна Мітурич-Хлєбникова, внучата племінниця поета.

Підготовку та проведення конкурсу здійснює Оргкомітет Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі на базі Класичного приватного університету.

В рамках конкурсу проводяться:

- конкурсний перегляд і оцінювання робіт (у три етапи);

- виставки малюнка в Класичному приватному університеті, в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці, в Університеті Дзьоті (Токіо, Японія), в Будинку-музеї Велімира Хлєбникова (Астрахань).

Період проведення конкурсу:

вересень - жовтень 2017 року (9 листопада - день народження поета, 132-а річниця)

ЕТАПИ проведення конкурсу:

- підготовка та розповсюдження інформації про конкурс (січень-вересень 2017 р.);
- 1-й етап: конкурсний відбір кращих робіт у школах естетичного виховання, загальноосвітніх і вищих навчальних закладах (до 30 жовтня 2017 р.);

- 2-й етап: конкурсний відбір кращих робіт запорізькими членами журі (на початку листопада 2017 р.);

- 3-й етап: конкурсний відбір кращих робіт міжнародним журі, визначення переможців (листопад 2017 р.);

- нагородження переможців (грудень 2017 р.);

- публікація фотокопій кращих малюнків на сторінках веб-сайтів організаторів фестивалю (грудень 2017 р. - січень 2018 р.), а також у книзі «Разом з Хлєбниковим» (2-й випуск).

Міжнародний конкурс є відкритим. До участі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл та початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, творча молодь, студенти вищих навчальних закладів. Конкурс проводиться в п'яти вікових категоріях:

І - 6-8 років;

ІІ - 9-10 років;

ІІІ - 11-13 років;

ІV - 14-16 років;

V - 17-25 років.

Конкурс малюнка проводиться у двох номінаціях: живопис, графіка.

Формат робіт: А-2; А-3; А-4; А-5.

На зворотному боці малюнка обов'язково потрібно чітко вказати ім'я, прізвище, повну кількість років автора, номер художньої школи або назву вузу, номер телефону, назву малюнка; прізвище, ім'я, по-батькові викладача (якщо робота виконана під його керівництвом).

Для участі в конкурсі разом з роботами подається заявка, згідно з Додатком, підписана керівником навчального закладу.
Заявку на участь та конкурсні роботи потрібно передати до 1 листопада 2017 року за адресою:  Кафедра англійської філології та зарубіжної літератури (ауд. 617)
Класичний приватний університет,  69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70 Б.
Шатовій Ірині Миколаївні

Живописні та графічні роботи потрібно оформити в паспарту. Роботи не рецензуються. Після проведення конкурсу малюнки можуть бути використані для експонування на виставках і публікацій у пресі та Інтернеті без попередньої згоди автора, з зазначенням його імені. Рішення журі є остаточним і не може бути оскаржене. Витрати на відрядження учасників конкурсу здійснюються за рахунок організацій, які направляють своїх учасників.

Основні критерії оцінювання робіт:
- відповідність тематиці та стилю літературних творів Хлєбникова;
- оригінальність авторського рішення наданих малюнків;

- розкриття образу;

- творчий підхід та охайність виконання;
- художній рівень виконавської майстерності.

За підсумками проведення конкурсу із загальної кількості робіт будуть відібрані кращі малюнки-переможці. Журі визначає переможців у кожній номінації та віковій категорії. Роботи учасників оцінюються кожним членом міжнародного журі за 25-бальною системою. У підсумковому листі виставляються оцінки журі та середній бал, визначаються переможці, які нагороджуються дипломами:

Диплом за I місце – 23-25 балів;

Диплом за II місце – 21-22 бали;

Диплом  за III місце - 19-20 балів.

Кращі роботи будуть відзначені дипломами та опубліковані в каталозі робіт-переможців, а також у книзі «Разом із Хлєбниковим» (2-й випуск). Кращі роботи будуть експонуватися на виставках в Європейському інституті Університету Дзьоті (Токіо) та в Будинку-музеї Велімира Хлєбникова (Астрахань). Викладачі, які підготували переможців конкурсу, відзначаються фестивальними дипломами.

Художній конкурс сприяє підвищенню інтересу молоді до видатних досягнень світової культури і реалізації їх інтелектуально-творчого потенціалу. Разом з тим, творча акція дозволить скласти уявлення про своєрідність сприйняття сучасною молоддю смислової багатогранності і художньої віртуозності поетичних творінь видатного футуриста В. Хлєбникова.

Конкурс покликаний ініціювати творчі пошуки молоді в галузі образотворчого мистецтва: живопису, графіки. Живопис відігравав важливу роль в поетичній свідомості Велімира: він серйозно займався ним і мав намір стати професійним художником. Хлєбников створив ряд портретів своїх сучасників - портрети В.Маяковського, А.Кручоних, П.Мітурича, сестри Віри, батька, В.Дамперової, Н.Ніколаєвої і багатьох інших. Феномен малюнків Хлєбникова є, безперечно, значущим явищем. Графіка Хлєбникова володіє особливою філософією та ​​поетикою. На різних етапах свого творчого шляху Хлєбников створював поетичні структури, аналогічні жанрам образотворчого мистецтва, наприклад, портрету, пейзажу, натюрморту.

Видатний футурист, один із засновників літературного авангарду широко відомий серед сучасних авангардистів і літературознавців Європи, Америки, Азії своїми оригінальними плідними ідеями, експериментами з поетичною мовою і словотворчістю. Геніальному Будетлянину присвячували свої художні роботи такі видатні художники, як Павло Філонов, Микола Кульбін, Петро Мітурич, Володимир Татлін, Юрій Анненков, Володимир Маяковський, Степан Ботієв та інші. Але і сучасним художникам не варто залишатися осторонь, тим більше, що талановита молодь відрізняється своїм неповторним, яскравим, свіжим, натхненним сприйняттям ідей і творінь Хлєбникова, про що свідчать оригінальні малюнки, вірші, поетичні переклади, студентські театральні постановки, створені учасниками шести міжнародних фестивалів Хлєбникова в Запоріжжі (наприклад, публікації в 5-6 номері журналу «Всесвіт» за 2012 рік і в № 1-2 за 2013 рік, у книзі «Разом з Хлєбниковим», Запоріжжя, 2011). Участь у конкурсі дає можливість сучасній молоді не тільки вшанувати пам'ять великого будетлянина і продемонструвати власну художню майстерність, а й зануритися в глибини його безсмертної словотворчості і філософської думки.

Наш конкурс цікавий тим, що сучасним молодим художникам пропонується вшанувати пам'ять видатного футуриста в тій художній формі, яка дуже приваблювала його - у формі малюнка.

Результати конкурсу будуть оголошені у грудні 2017 року на творчому вечорі на честь дня народження Велімира Хлєбникова в Класичному приватному університеті, а також - на веб-сайтах Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі та Класичного приватного університету, на сторінці Фейсбуку Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі.

Інформаційні ресурси конкурсу:

веб-сайт Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі (http://khlebnikovfest.in.ua/);

веб-сайт  Класичного приватного університету (м.Запоріжжя) (http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/);
сторінка Фейсбуку «Международный фестиваль Хлебникова в Запорожье» (http://www.facebook.com/xlebnikovfest.zp.ua),
сторінка ВКонтакте «Международный фестиваль Хлебникова в Запорожье» (http://vk.com/xlebnikov_fest),

газета «МИГ» (Запоріжжя) (http://www.mig.com.ua/),

веб-сайт Будинку-музею В. Хлєбникова (Астрахань) (http://domvelimira.ru/?lang=ru).

ПАРТНЕРИ Міжнародного фестивалю Хлєбникова в Запоріжжі:
- Департамент культури, туризму, національностей та релігії Запорізької обласної державної адміністрації,

- Класичний приватний університет (м.Запоріжжя) (http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/node/3024 ; http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/node/2518http://virtuni.education.zp.ua/info_cpu/node/4756 );
- Європейський інститут Університету Дзьоті (Токіо, Японія)

http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/wp-content/uploads/2016/02/2013concour.pdf ;

http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/pdfs/1211_f.pdf ; http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/pdfs/1111-28_f.pdf ; http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/wp-content/uploads/2016/01/16010829_exibit.pdf ;

http://dept.sophia.ac.jp/is/ei/en/wp-content/uploads/2016/02/2016concour-en.pdf );
- Кафедра славістики Токійського державного університету (Японія)
(http://www.l.u-tokyo.ac.jp/~slav/04event/symposium/u_111109khlebnikov_festival.html);
- Japan International Center for friendship and exchange【JIC】 (Японський центр дружби і міжнародного обміну, Токіо),

- Будинок-музей В. Хлєбникова (Астрахань) (http://www.domvelimira.ru/data/events/2016/10/mezhdunarodniy_konkurs_risunkov/index.php ; http://www.domvelimira.ru/data/events/2016/dekabr/vistavka_zvonkie_poyuni_detskie_risunki/index.php;
- Газета «МИГ» (Запоріжжя) (http://www.mig.com.ua/news/22567.html, http://www.mig.com. ua / fotoreportazhi / item / 376-neterpenie-mecha-stat-myachom).

Голова Оргкомітету Міжнародного
фестивалю Хлєбнікова в Запоріжжі,
доцент кафедри англійської філології
та зарубіжної літератури
Класичного приватного університету
Шатова Ірина Миколаївна
067 755 66 42; 066 22 89 469

ДОДАТОК
до Положення про конкурс

Заявка
на участь в Сьомому Міжнародному конкурсі малюнка на честь Велімира Хлєбникова
(Прохання передати заявку в паперовому та електронному вигляді)

Номінація - «живопис» (або «графіка»)

N

п/п

Прізвище, ім’я

учня

Прізвище, ім’я

учня

Вік учня Назва роботи П.І.Б. вчителя
1 2 3 4 5 6
           

Керівник                         ________________                       _______________

(П.І.Б.)                                             (підпис)

М.П.

контактний телефон, e-mail ____________________

«___» _________ 2017 рік

 

Міжнародний конкурс малюнка (2017), присвячений письменнику-авангардисту Велімиру Хлєбникову (положення): 2 комментария

 1. Ірина

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, в цьому році немає обмежень щодо тематики творів? Чи необхідно звернути увагу на козацьку тематику?
  Дякую!

  1. admin

   Перепрошую за затримку з відповіддю... Обмежень немає. Козацька тематика вітається.
   Зверніть увагу: додаткова спеціальна тема конкурсу-2017 - "Тендітні тіні Японії", присвячена року Японії в Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *